Ar pažįstama situacija, kai Jums ruošiantis kur nors trumpam išeiti ir palikti vaiką su tėčiu, pas močiutę, vaikų laisvalaikio erdvėje jis puola į isteriją ir jokiais būdais nenori Jūsų paleisti? Jeigu tokia situacija Jums įprasta, kviečiame skaityti toliau.
Nėra nei vieno recepto, kaip auginti vaiką, jog šis nebūtų prisirišęs tik prie mamos. Vaikai skiriasi savo jautrumu ir jų poreikis nuolatos turėti mamą šalia - taip pat skirtingas.
Tačiau, kad vaikui nebūtų taip sunku trumpam išsiskirti, jam augant, mamytė visada turėtų pasakyti, kad išeina ir kada maždaug planuoja grįžti. Taip pat turėtų būti kuo mažiau neplanuotų ir ilgų išvykų be vaikučio.
Visgi jeigu vaiką tikrai sunku kažkur palikti bent valandėlei - mes turime Jums išeitį!
Mobili auklė savo studijoje, vaikų laisvalaikio erdvėje vykdo programą „Mamyčiukas“, kuri skirstoma į keletą etapų, palaipsniui vaikui padėsiančių lengviau adaptuotis naujoje aplinkoje.
Kiekvieno amžiaus grupei pritaikytais metodais stengiamasi padėti vaikui ugdyti savarankiškumą ir suvokimą, apie galimybę bendrauti ir draugauti su kitais vaikais bei suaugusiais.
Vaiko adaptacijos etapai:
I. INDIVIDUALAUS RYŠIO KŪRIMAS.
Tinkamu laiku (kai visi vaiko fiziologiniai poreikiai patenkinti t.y. vaikas pavalgęs, pailsėjęs, sveikas) pirminis kontaktas ir susipažinimas su aukle. Vaikui pradėjus verkti ar kitaip reikšti liūdesį – ramina tik vienas, individualus asmuo, su kuriuo yra kuriamas tiesioginis ryšys ir draugystė. Tėveliams nereikėtų bijoti vaiko ašarų, tai yra visiškai normali reakcija į liūdesį.
Po keleto lankymo valandų ir apsipratimo, siūloma pakeisti vieną auklę kita, tam, kad vaikas suprastų, kad šalia esantys žmonės gali keistis, tačiau jis nėra paliekamas vienas.
II. BENDRŲ, MĖGSTAMŲ ŽAIDIMŲ ATRADIMAS.
Nuo pat mažens žaidimai vaikui tai ne tik pramoga, bet ir labai svarbus raidos etapo įrankis. Žaidimų metu vaikai susipažįsta su aplinka, mokosi naujų įgūdžių, problemų sprendimo būdų ir net geba atskleisti tam tikrus savo charakterio bruožus. Mūsų siūlomos programos metu, nemažai laiko ir dėmesio yra skiriama žaidimams. Pirmosiomis adaptacijos valandomis, auklė kurdama bendrą ryšį vis siūlo išbandyti naujus, nematytus žaislus. Žaidžia kartu ir save pristato kaip žaidimų partnerį.
III. MIEGAS IR MITYBOS ĮPROČIAI.
Mažų vaikų atmintis yra puiki, jiems greit pavyksta įsiminti vietas, daiktus, kaip juos pasiekti, veiklas, kurios jiems patiko (pvz. burbulų pūtimas) arba kurios neteikė malonumo ir/ar buvo skausmingos (pvz. apsilankymas pas gydytoją, skiepas). Kai vaikas jau pradeda pažinti aplinką, siekiant kurti gerus atsiminimus, vaikui siūlomas mėgstamas užkandis, kuriamas bendras ritualas – pvz. atėjus, nusirengus ir pasisveikinus, vaikas sėdasi prie salo, ramiai apsižiūri aplinką, suvalgo skanėstą ir eina žaisti.
Vaikui šiek tiek susipažinus su aplinka, siūloma pasilikti ir pietų miegui, kai galima užmigdyti jo mėgstamu būdu, suteikiant didesnį saugumo jausmą.
IV. VAIKO ĮVEDIMAS Į GRUPĘ.
Labai svarbus vaiko ryšys ne tik su vyresniaisiais, bet ir su bendraamžiais. Socializacija vaikų būryje duoda labai daug: gebėjimą dalintis, kartu žaisti, užjausti verkiantį ir juoktis kartu su bendraamžiais.
Kai matome, kad vaikas jaučiasi laisvai būdamas su mūsų skirtingomis auklėmis, užmezga su jomis kontaktą ir apsipranta su aplinka, tuomet kviečiame jį prisijungti prie didesnio būrio vaikų: pamatyti juos toje pačioje aplinkoje, pabandyti susidraugauti ir su kitais vaikais ( be abejonės, viskas vyksta su auklyčių pagalba ).
Visi šie žingsniai padės Jūsų vaikui, pasilikus be tėvelių kitoje/naujoje aplinkoje, pasijusti geriau ir adaptacija taps žymiai lengvesnė.
Patikėkite, mes žinome ką sakome! Nes mums puikiai sekasi! ☺
Mobili auklė šalia, kai reikia...❤
Aplankykite mus Naikupės. G 21, Klaipėda.
Registracija tel. Nr. 867066301 arba žinute į Facebook puslapį Mobili auklė.
You must be logged in to post a comment.